imprezy   dopisz konkurs
konkursykonkursy nagrody
 
wygraj nagrody
Konkursy

»  Samochody
»  Pieniądze
»  RTV i AGD
»  Bilety
»  Książki
»  Gadżety
»  Komputery laptopy
»  Odzież
»  Płyty i filmy
»  Wycieczki
»  Domy / mieszkania
»  Art. spożywcze
»  Zabawki / art. szkolene
»  Telefony

»  dodaj konkurs 
 

Ekologiczny konkurs plastyczny.

Przeczytany: 1637 razy
Dodany: 2009-11-06 14:20:17


Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na temat zdrowej, ekologicznej żywność, to niewątpliwie konkurs na czasie. Świat, w jakim żyjemy, jest coraz bardziej uprzemysłowiony i to nawet w sferze rolnictwa. Cała ludzkość stoi przed wyzwaniem -jak zapewnić sobie dostęp do zdrowej i o wysokiej jakości żywności. Organizacja „Rolnictwo Ekologiczne”, w swoich staraniach o rozwój rolnictwa ekologicznego właśnie, postanowiła popularyzować swoją działalność i zainteresowanie naturalną żywnością wśród młodych obywateli. Tak powstał konkurs plastyczny pod tytułem „Rolnictwo ekologiczne”. Całe przedsięwzięcie skierowane zostało do dzieci i młodzieży z młodzieżowych ośrodków kultury oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ten konkurs z nagrodami miał zmotywować dzieci i młodzież do zainteresowania się tematyką zdrowej żywności oraz naturalnym rolnictwem.


Duże zaskoczenia organizatorów wywołał fakt, że wielu młodych ludzi wcale nie trzeba motywować ani specjalnie zachęcać do tematu. Rolnictwo ekologiczne okazuje się być popularne i ciekawe dla dzieci i młodzieży, gdyż na konkurs wpłynęło aż 2284 prace. Swoje zadowolenie, z tak wielkiego oddźwięku konkursu, wyraził pan Piotr Kondraciuk (dyrektor biura promocji żywności- Agencji Rynku Rolnego). Pan Piotr Kondraciuk dostrzegł także znaczące zaangażowanie opiekunów i nauczycieli dzieci i młodzieży, którzy swoją postawą przyczynili się do sukcesu konkursu, za co wyraził swą wdzięczność. Organizatorzy dostrzegli w zgłoszonych pracach wielką pomysłowości i inwencję twórczą uczestników oraz towarzyszące temu bogactwo technik plastycznych. Na konkurs zgłoszono prace w formach od malowanek poprzez wydzieranki, wyklejanki i collage po fotografie. Jury konkursu miało wiele pracy przy wyłanianiu najlepszych prac. Ostatecznie z całego ich bogactwa wyłoniono sześciu laureatów, w dwóch kategoriach wiekowych „junior” i „senior”. Za dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych przyznano nagrody w postaci laptopów Apple, za drugie miejsca aparaty cyfrowe Olimpus a za trzecie miejsca Mp4 Creative. Nagrody zostały wręczone w trakcie rodzinnego pikniku ekologicznego na Rynku Nowego Miasta w Warszawie w dniu 7 czerwca 2009 roku. Na zakończenie, powiedzmy; taki konkurs jest potrzebny dla szerzenia dobrych idei ekologii i rolnictwa ekologicznego wśród młodych i na pewno powinny się pojawić kolejne jego edycje.


Marcin Kowalski -moderator serwisu.

zdrowa żywnośckonkurs o zdrowej zywnościkonkurs rolnictwo ekologicznezdrowa ekologiczna zywność
Artykuły powiązane z powyższym
Brak pokrewnych artykułów
  STRONA GŁÓWNA | AKTUALNE KONKURSY |DODAJ KONKURS | KONTAKT | Konkursy lista wszytkie


Aktualne konkursy 2010 z gwarantowanymi nagrodami do wygrania. Loterie promocyjne konkursy z nagrodami, graj i wygrywaj nagrody w konkursach i loteriach. Aktualne informacje o promocjach w postaci konkursów loteria dla każdego.
Codziennie informacja o loteriach promocjach konkursach. W serwisie gdzie wygrać gwarantowane nagrody informacje o konkursach do wygrania są nagrody pieniężne oraz drogie nagrody rzeczowe, a nawet wycieczki oraz samochody. Zagraj i wygraj auto, gotówka, laptop, samochód lub komórkę oraz wycieczkę. Do wygrania w konkursach również mieszkania, pieniądze, wycieczki, telewizory, aparaty cyfrowe, telefony, komputery, i inne cenne nagrody. SPRAWDŹ gdzie i jak wygrywać.
Konkursy